به گزارش مجله فیلم

تهیه‌کنندگان فیلم بت‌من به کارگردانی مت ریوس، استخدام گروه تولیدی این فیلم را آغاز کرده‌اند. بر اساس اخبار رسمی، بن افلک همچنان به عنوان ستاره‌ی اصلی این فیلم ابرقهرمانی که به زودی فیلم‌برداری آغاز می‌شود ایفای نقش خواهد کرد. پیش از این، بن افلک سه بار در نقش بت‌من بر پرده‌ی سینماهای جهان ظاهر شد. سه فیلم بت‌من در برابر سوپر من (Batman v Superman)، جوخه‌ی انتحار (Suicide Squad) و لیگ عدالت (Justice League) فیلم‌هایی بودند که این برنده‌ی جایزه‌ی اسکار در کنار ابرقهرمان‌های دیگر بازی کرده بود. حالا پس مدت‌ها گمانه‌زنی برای بازیگر نقش بت‌من در فیلم مستقل The Batman، انگار قرار است همچنان او را در این نقش ببینیم.

با شروع پروسه‌ی استخدام عوامل فنی فیلم بت‌من، تولید این فیلم رسما آغاز شد. با وجود شروع مرحله‌ی پیش‌تولید، هنوز خبری قطعی مبنی بر حضور بن افلک در نقش این ابرقهرمان منتشر نشده است.

اوایل این ماه اخباری منتشر شد که بر اساس آن مسئولان کمپانی DC در حال مذاکره با بازیگر معروف امریکایی، یواخین فینیکس برای انتخاب او برای بازی در نقش جوکر هستند. بینندگان فیلم‌های بت‌من که پس از بازی درخشان هیث لجر در قسمت دوم تریلوژی کریستوفر نولان، ژارد لتو را در این نقش پذیرفته بودند، با شنیدن این خبر واکنش‌های متفاوتی را در شبکه‌های اجتماعی نشان دادند. اما مهم‌تر از خود خبر تعویض بازیگر نقش جوکر، نتیجه‌ی احتمالی آن بود: تغییر بازیگر نقش بت‌من! اما در خبرهای بعدی وقتی معلوم شد که در فیلم مستقل جوکر اصلا قراری بر حضور بت‌من نیست باز هم خیال طرفداران بن افلک تا حدودی راحت شد.

با وجود تمام این شایعات، هنوز طرح کلی داستان فیلم مستقل بت‌من به بیرون درز نکرده است. برای طرفداران این ابرقهرمان هنوز این سوال بزرگ مطرح است که بت‌من بعدی چگونه می‌خواهد در دنیای فانتزی DC خودنمایی کند. فعلا تنها خبری که می‌توان تا حدودی روی صحت آن حساب کرد آغاز استخدام گروه تولید این فیلم برای مراحل پیش تولید و مقدماتی آن است. بر اساس فرمول‌های فیلم‌سازی در استودیوهای امریکایی این مرحله به معنی آغاز فیلم‌برداری در آینده‌ای نه‌چندان دور است. و اگر بخواهیم بر اساس همین فرمول محاسبه کنیم، نتیجه‌ی به دست آمده اکران فیلم مستقل بت من در سال‌ها ۲۰۲۰ یا ۲۰۱۰ میلادی خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشت مانند اتفاقاتی که بارها در پروژه‌های مشابه رخ داده، این فرمول‌ها الزاما قابل اعتماد نیستند. اگر بر اساس گفته‌های کمپانی برادران وارنر مراحل پیش‌‌تولید تا پایان سال جاری میلادی به اتمام برسد، دوربین‌های فیلم‌برداری می‌توانند کار خود را از روزهای ابتدایی سال ۲۰۱۹ برای ضبط این فیلم آغاز کنند.

چند هفته پیش شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر این‌که کارگردان این پروژه‌ی بزرگ کمپانی DC تصمیم گرفته فردی جوان‌تر را جایگزین بازیگر فعلی بت‌من کند. انتخابی که تحمیل آن به طرفداران بت‌من فعلی به نظر کمی سخت می‌رسد. اما بازخوردهای منفی که برادران وارنر از مخاطبان فیلم‌های قبلی و البته خبر جایگزینی یواخین فینیکس با ژارد لتو در نقش بت‌من گرفته است، احتمال این جانشینی را بازهم کمتر می‌کند. تقریبا تمام طرفداران فیلم‌هایی که بر اساس کتاب‌های کمیک ساخته می‌شوند بیش از هر زمان دیگری منتظر انتشار اولین تریلر فیلم The Batman هستند تا از این سردرگمی طولانی رها شوند. با وجود اخبار و شایعات ضد و نقیض حالا تمام نگاه‌ها به DC و برادران وارنر است تا معلوم شود بازیگر بعدی که بر لبه‌ی پشت‌بام‌های گاتهام سیتی خواهد ایستاد چه کسی است.

منبع: Screen Rantمنبع خبر

گرد آوری : مجله فیلم

پروژه‌ی فیلم مستقل بت‌من با استخدام عوامل آن رسما آغاز شد

مطالب دیگر