به گزارش مجله فیلم

film title jurassic world fallen king122

برای نخستین بار در تاریخ سینِمای آمریکا فروش گیشه در یک فصل (یک چهارم سال) به رقم ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، در بازه زمانی سه ماهه فروش فیلم‌های اکران شده در گیشه آمریکای شمالی از مرز ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار عبور کرد.

در این میان فروش ماه ژوئن هم رکوردشکن بود و با رسیدن به رکورد ۱ میلیارد و ۲۶۸ میلیون دلار از رکورد قبلی که مربوط به سال ۲۰۱۳ بود، پیشی گرفت.

این در حالی است که در یکی دو سال گذشته بحث توزیع آنلاین فیلم‌ها به وسیله سرویس‌های استریم ویدئو مانند نتفلیکس و آمازون داغ بود و کارشناسان باور داشتند که اکران فیلم‌ها در سالن‌های سینِما از رونق خواهد افتاد.

یکی از کمپانی‌هایی که سهم بسزایی در موفقیت گیشه دارد، دیزنی با محصولاتی مثل «شگفت‌انگیزان ۲» است. البته نباید بر فروش خوب «دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط‌کرده» نیز چشم پوشید.

در این میان فروش گیشه آمریکای شمالی در هفته گذشته با اکران فیلم‌های جدیدی مانند «سیکاریو: روز سرباز» همچنان داغ بود. این درام که در مرز میان مکزیک و آمریکا شکل می‌گیرد، در افتتاحیه فراتر از انتظار ۱۹ میلیون دلار فروش داشت.

البته فروش خوب «سیکاریو: روز سرباز» باعث نشد که در یکه‌تازی «دنیای ژوراسیک‌: پادشاهی سقوط‌کرده» خللی ایجاد شود و این فیلم علمی‌تخیلی با محوریت هیولاهای باستانی با فروش ۶۰ میلیون دلاری سه روز پایانی هفته همچنان صدرنشین گیشه باقی ماند.

دایناسورهای «دنیای ژوراسیک» خارج از مرزهای آمریکای شمالی در ۶۸ کشور روی پرده سینِما رفتند و در آن‌ها به فروش ۵۶ میلیون دلاری رسیدند. فروش جهانی «دنیای ژوراسیک»‌ تا اینجای کار به ۹۳۲ میلیون دلار رسیده و به نظر می‌رسد که به زودی از مرز یک میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

«شگفت‌انگیزان»‌ دیزنی همچنان در گیشه جایگاه بالایی دارند و هفته گذشته با فروش ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری دومین فیلم پرفروش شدند. این انیمیشن خانوادگی تا اینجای کار فقط در آمریکا بیش از ۴۳۹ میلیون دلار بلیت فروخته است و از این نظر بالاتر از «داستان اسباب‌بازی ۳»‌ قرار می‌گیرد.

«شگفت‌انگیزان ۲» در گیشه بین‌الملل هم عمل‌کرد قابل قبولی داشت و در ۳۶ کشور به فروش ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرد. مجموع فروش جهانی این انیمیشن تا اینجای کار به ۶۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار رسیده است.

هفته گذشته علاوه بر «سیکاریو» فیلم «عمو درو» هم روی پرده رفت. این فیلم تازه اکران شده در افتتاحیه بیش از ۱۵ میلیون دلار فروش داشت. هر چند که رقابت را به قسمت دوم «سیکاریو» واگذار کرد.

«سیکاریو: روز سرباز» دنباله فیلم تحسین‌شده «سیکاریو» به کارگردانی دنیس ویلنو است. در این فیلم به کارگردانی استفانو سولیما باز هم بنیسیو دل‌تورو و جاش برولین کنار هم جلوی دوربین رفته‌اند اما خبری از امیلی بلانت نیست.

در این فیلم که مناسب حال و هوای سیاسی این روزهای آمریکا است، یک مامور مرزی با بازی جاش برولین فردی را به کار می‌گیرد تا جلوی ورود قاچاقچیان مکزیکی را به آمریکا بگیرد.

بر اساس نظراتی که از منتقدان و تماشاگران معمولی منتشر شده است، «سیکاریو ۲» نسبت به قسمت اول نمره کمتری می‌گیرد.

کمدی «عمو درو»‌ درباره بسکتبال است و ستاره‌های زیادی از دنیای ورزش حرفه‌ای در آن حضور دارند. در این فیلم لیل رل هاوری نقش فردی را بازی می‌کند که با کمک کایری ایروینگ تیمی از بسکتبالیست‌های قدیمی تشکیل می‌دهد به این امید که در یک تورنمنت محلی برنده شود. شکیل اونیل، کریس وبر، لیزا لزلی و تیفانی هدیش دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

همانند انتظار فهرست فیلم‌های پرفروش با «۸ یار اوشن» کامل می‌شود. این فیلم با بازی ستاره‌های زن سینِما همچنان از پرفروش‌های گیشه است.

نام فیلم

نام کارگردان

فروش هفتگی (میلیون دلار)

مجموع فروش (میلیون دلار)

بودجه

(میلیون دلار)

دنیای ژوراسیک:‌ پادشاهی سقوط‌کرده

Jurassic World: Fallen Kingdom

جی.ای بایونا

۶۰

۲۶۴.۸

۱۷۰

شگفت‌انگیزان ۲

Incredibles 2

برد برد

۴۵.۵

۴۳۹.۷

۲۰۰

سیکاریو : روز سرباز

Sicario: Day Of The Soldado

استفانو سولیما

۱۹

۱۹

۳۵

عمو درو

Uncle Drew

چارلز استون

۱۵.۵

۱۵.۵

۸ یار اوشن

Ocean’s 8

گری راس

۸

۱۱۴.۷

۷۰

گرگم به هوا

Tag

جف تامسیچ

۵.۶

۴۰.۹

۲۸

ددپول ۲

Deadpool 2

دیوید لیتچ

۳.۵

۳۱۰.۳

۱۱۰

سانجو

Sanju

راجکومار هیرانی

۲.۶

۲.۶

سولو:‌ داستانی از جنگ ستارگان

Solo: A Star Wars Story

ران هاوارد

۲.۳

۲۰۷.۳

۲۷۵

Won’t You Be My Neighbor

مورگان نویل

۲.۳

۷.۵منبع خبر

گرد آوری : مجله فیلم

همزمان با رکوردشکنی در گیشه های آمریکا / « دنیای ژوراسیک : سقوط پادشاهی » صدرنشین گیشه ها شد

مطالب دیگر