به گزارش مجله فیلم

image 13970608878 img 20180830 004727

فیلم سینمایی «مرز» به کارگردانی علی عباسی به نمایندگی از سینمای سوئد در نود و یکمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار شرکت می‌کند. پیش از این هم سینمای اسپانیا «همه می دانند» اصغر فرهادی را به عنوان یکی از نامردان خود برای حضور در اسکار امسال معرفی کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، با قطعی شدن حضور عباسی در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان، معرفی یک نماینده از سینمای ایران و احتمال حضور «همه می‌دانند» اصغر فرهادی به نمایندگی از سینمای اسپانیا، همزمان سه فیلمساز ایران می‌توانند بخت خود را برای نامزدی در اسکار و بردن مهم‌ترین جایزه سینمای جهان بیازمایند.

«مرز» نخستین بار بهار امسال در بخش نوعی نگاه جشنواره کن به نمایش درآمد و برنده جایزه برتر این بخش رقابتی شد. فیلم داستان مامور زن پلیس گمرک مرزی با یک شامه بسیار قوی است که ناخواسته به مظنون یک پرونده علاقه‌مند می‌شود. این ماجرا آنقدر ادامه می‌یابد و پیش می‌رود که پرسش‌هایی اساسی درباره وجود زن پیش می‌آید. ایوا ملاندر و ایرو میلونف نقش‌های اصلی دومین تجربه کارگردانی فیلمساز ایرانی‌تبار را ایفا کرده‌اند.

«مرز» پس از رونمایی در بخش نوعی نگاه کن، به جشنواره لس‌آنجلس رفت و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شد. ضمن اینکه در جشنواره مونیخ جایزه بهترین فیلم از یک فیلمساز تازه‌کار را برد و در جشنواره فیلم نروژ جایزه بهترین فیلم از نگاه منتقدان را به دست آورد. قرار است «مرز» ماه سپتامبر در بخش سینمای امروز جهان در جشنواره تورنتو به نمایش درآید و پس از آن در سینماهای آمریکای شمالی اکران محدود داشته باشد.منبع خبر

گرد آوری : مجله فیلم

فیلم کارگردان ایرانی نماینده سینمای سوئد در اسکار 2019

مطالب دیگر