به گزارش مجله فیلم

همه ی ما عادت های خاص خود را برای خوابیدن داریم. کتاب می خوانیم، موسیقی گوش می دهیم و حتی گشتی در شبکه های اجتماعی می زنیم (هر چند عادت خوبی نیست!) تا رفته رفته چشم هایمان گرم شود و به خواب برویم. نوابغ و چهره های مشهور جهان هم از این قاعده مستثنی نیستند و حتی گاهی عادت های عجیبی برای خوابیدن دارند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه نگاهی می اندازیم به عادت هایی که ۱۲ چهره ی مشهور برای خوابیدن دارند.

۱- چارلز دیکنز

01 charles dickens english writer 1812 1870 760x506

تاریخ نگاران حوزه ی ادبیات می گویند چارلز دیکنز در همان دورانی که داستان های جاودانه اش را خلق می کرد از بی خوابی رنج می برد. علاوه بر این، آن ها می گویند دیکنز عقایدی خرافی در مورد شیوه ی خوابیدنش داشت، به طوری که زمانی که استراحت می کرد (و به نوشتن مشغول می شد) حتما صورتش را در جهت شمال قرار می داد چون تصور می کرد این کار روی خلاقیتش تأثیر می گذارد.

۲- ماریا کری

04 MariahCarey 760x506

ماریا کری، خواننده ی مشهور امریکایی برای حفظ کیفیت صدایش ۱۵ ساعت در روز می خوابد. علاوه بر این، او دوست دارد هوای اتاق خوابش مرطوب باشد. کری در اینباره می گوید: « بیست تا دستگاه بخور اطراف تختخوابم دارم. در واقع مثل خوابیدن در حمام بخار می ماند.»

۳- کلی کلارکسون

05 KellyClarkson 760x506

کلی کلارکسون، خواننده و آهنگساز امریکایی نمی تواند بخوابد مگر آنکه قبل از آن همه ی عصاره ی خلاقیتش را به شکل یک آهنگ روی کاغذ بیاورد. او می گوید اگر زمانی که خواب آلود است ایده ای به ذهنش خطور کند باید در همان لحظه آهنگ آن را بنویسد. کلارکسون در اینباره می گوید: «به همین خاطر است که خواب خوبی ندارم. بیشتر مواقع این ایده ها شب ها به سراغم می آیند.»

۴- استفن کینگ

06 StephenKing 760x506

استفن کینگ، نویسنده ی نامدار و محبوبی که احتمالا جذابیت کتاب های او بسیاری از طرفدارانش را تا پاسی از شب مشغول مطالعه و بیدار نگه داشته، آداب و عادت های ویژه ای برای خوابیدن دارد. کینگ برای آنکه به خواب رود بالش خود را به شکل خاصی تنظیم می کند. او می گوید: «دندان هایم را مسواک می زنم و دست هایم را می شورم. چرا کسی باید دست هایش را قبل از خواب بشوید؟ نمی دانم. بالش ها هم باید به شکل خاصی قرار بگیرند و سمت باز روبالشی باید به آن طرف تخت باشد که من رو به آن نمی خوابم. دلیلش را نمی دانم.»

۵- تام کروز

07 TomCruise 760x506

از قرار معلوم خر و پف های تام کروز تا حدی است که در خانه اش اتاقی برای این منظور ساخته که دیوارهای آن عایق صدا دارند تا صدای خرو پف های شبانه ی کروز از آن بیرون نرود. ساخت این اتاق به پیش از جدایی تام کروز و کیتی هلمز بر می گردد، بنابراین هر دوی آن ها می توانستند خواب راحتی داشته باشند.

۶- توماس ادیسون

08 ThomasEdison 760x506

توماس ادیسون که یکی از بزرگ ترین مخترعین تاریخ است، برای تقویت ذهنش نیاز چندانی به خواب نداشت. ادیسون از خواب زیاد پرهیز می کرد چون آن را هدر دادن وقت می دانست. او ترجیح می داد از چرخه ی خواب چند مرحله ای استفاده کند، به طوری که با چرت زدن زمان بیداری خود را به حداکثر می رساند.

۷- امینم

7 eminem attends the premiere of southpaw in new york 760x506

امینم خواننده ی معروف امریکایی، از اختلالات خواب رنج می برد. تفاوتی ندارد او در کجای دنیا باشد؛ امینم پنجره ی محل خوابش را با فویل آلومینیومی می پوشاند تا جلوی نور خورشید را بگیرد و بتواند به خواب برود. علاوه بر این، او از نویز سفید (صدای برفک تلویزیون) استفاده می کند تا او را به طور کامل به خواب ببرد.

۸- ایلان ماسک

10 ElonMusk 760x506

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا زندگی پر مشغله ای دارد اما او به همان اندازه که به کارش علاقه دارد، از اهمیت خواب برای سلامتی خود هم آگاه است. به همین دلیل او به طور منظم ۶ ساعت (از ۱ شب تا ۷ صبح) می خوابد. در مواردی که ماسک مجبور است ساعات بیشتری را مشغول کار باشد، برای او تفاوتی ندارد چه ساعتی از روز باشد، ماسک در یک کیسه ی خواب در محل کار خود می خوابد.

۹- لئوناردو داوینچی

9 leonardo da vinci italian painter sculptor architect engineer and scientist 1452 1519 760x506

الگوی خواب داوینچی تقریبا به اندازه ی خود او حیرت انگیز است، در واقع داوینچی هر ۴ ساعت به مدت ۲۰ دقیقه چرت می زد. اگرچه این شیوه برای زندگی کردن منطقی به نظر نمی رسد اما این کار به او اجازه می دارد زمان بیشتری را برای خلق و ابداع در اختیار داشته باشد و البته باعث می شود تا فرد نمی تواند به عمیق ترین فاز یک خواب راحت دست یابد.

۱۰- امیلی برونته

10 emily bronte this portrait is thought by some to be of emily on circumstantial grounds 1818 1848 760x506

امیلی برونته نویسنده ی رمان مشهور «بلندی های بادگیر»، از بی خوابی رنج می برد. این نویسنده ی بریتانیایی آنقدر در اتاق غذاخوری خانه اش قدم می زد تا بالاخره به خواب برود. خواهر او شارلوت برونته هم دچار بی خوابی بود و روتین خوابی مشابه امیلی داشت.

۱۱- نیوتون

14 SirIsaacNewton 760x506

آیزاک نیوتون تنها ۲ ساعت در شب می خوابید و ۲۲ ساعت بقیه ی روز را مشغول کار بود. ما بخش مهمی از دانش بشری را مدیون هوش فوق العاده و کار طولانی مدت او هستیم، اما احتمالا اگر این ذهن درخشان استراحت کافی داشت می توانست دستاوردهای بیشتری هم داشته باشد.

۱۲- اپرا وینفری

15 Oprah 760x506

شکی نیست که اپرا وینفری یکی از موفق ترین زنان دنیا است اما او بدون داشتن استراحت به این درجه از موفقیت نرسیده است. این مجری مشهور می  گوید برنامه ی ثابت او برای قبل از خواب حمام کردن است: «شب ها قبل از خواب حمام می کنم. این کار تشریفاتی دارد و سر فرصت حمام می کنم، مثلا از وان ها و نمک ها و روغن های مختلفی برای حمام کردن استفاده می کنم.»

در همین ارتباط بخوانید :

بازیگران مشهوری که از فقر به ثروت دست یافتند + تصاویر

فیلمهایی که بازیگران با بازی در آنها آسیب های جسمی شدیدی را تجربه کردند! + تصاویر

چهره های مشهوری که عقاید خرافی عجیبی دارند! + تصاویر

بازیگران مشهور هالیوود که از همسرانشان به خاطر زنان جوان تر جدا شدند! + تصاویر

بازیگرانی که زیبایی دلیل شهرتشان در سینما بوده! + تصاویرمنبع خبر

گرد آوری : مجله فیلم

movie – Movie news – اخبار فیلم – عکس فیلم – سریال

مطالب دیگر

دسته‌ها: اخبار