به گزارش مجله فیلم

جیمز کارن یکی از برجسته‌ترین بازیگران قدیمی هالیوود که سابقه بازی در صدهای نقش مختلف را داشت روز سه‌شنبه گذشته در لس آنجلس درگذشت. نزدیکان او از جمله لئونارد مالیتن، منتقد سینما، خبر مرگ کارن را تایید کرده‌اند.

کارن که در هنگام مرگ ۹۴ سال داشت، در سال ۱۹۲۳ با نام واقعی جیکوب کارنوفسکی متولد شد. او در دهه ۱۹۴۰ و پس از اینکه تصمیم گرفت تا فعالیت حرفه‌ایش به عنوان بازیگر را در نیویورک دنبال کند، نامش را به کارن تغییر داد و طی ۷۰ سال در تعداد زیاد فیلم و سریال تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت.

از میان نقش‌های کارن شاید بیشتر علاقه‌مندان به سینما او را با «آقای تیگ» در فیلم Poltergeist به یاد بیاورند؛ ساختمان‌سازی که یک مجتمع مسکونی را روی گورستانی پر از ارواح خبیث احداث کرده بود. کارن همچنین در فیلم کلاسیک و ترسناک Return of the Living Dead نقش یک مدیر انبار شیمیایی را بازی می‌کرد که قصد داشت با استفاده از یک نوع گاز، مردگان را به زندگی برگرداند. سایر آثار معروف کارن شامل فیلم‌های The Pursuit of Happyness، The China Syndrome، All the President’s Men و Mulholland Drive می‌شوند.

جیمز کارن / James Karen

کارن در تلویزیون نقش «دکتر بارک» را در سریال As The World Turns و همین‌طور نقش معروف «نیتن لسیتر»، سرمایه‌داری را که کارهایش در نهایت منجر به نابودی شهر شد در Little House on the Prairie بازی کرد. از سایر کارهای مهم کارن در تلویزیون می‌توان سریال‌های The Rockford Files، Eight is Enough، Lou Grant، Eight is Enough، The Waltons، Dallas، Dynasty و Cheers را نام برد.

کارن در ابتدا با سوزان رید، بازیگر و خواننده امریکایی ازدواج کرد و از او صاحب یک فرزند پسر به نام رید شد. او حدود بیست سال پس از جدایی از سوزان در سال ۱۹۶۷ با آلبا فراچسکا ازدواج کرد.منبع خبر

گرد آوری : مجله فیلم

جیمز کارن بازیگر فیلم‌ های Poltergeist و Return of the Living Dead درگذشت

مطالب دیگر

دسته‌ها: اخبار