به گزارش مجله فیلم

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی تهران، آرزو مددی تهیه کننده برنامه گفت: «هوش مشرقی» کاری از گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران است که به دستاوردهای ملی اختصاص دارد، این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 14 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود.

یک ویژه برنامه به مناسبت چهل سالگی انقلاب که در چهل قسمت تدارک دیده شده است و در هر قسمت در مورد یک دستاورد صحبت می شود که این دستاورد ممکن دستاوردهای دانش بنیان، دستاوردهای بیوتکنولوژیک، علمی و صنعتی، دارویی، فرهنگی و ادبی و… باشد.

وی افزود: همچنین در برنامه هوش مشرقی یکی از دستاوردهای ملی معرفی و از صفر تا صد آن از انبوده سازی و بومی سازی دستاورد بررسی خواهد شد. روال برنامه هوش مشرقی بدین گونه است که برای هر دستاورد مستند تهیه و با مخترعین آثار، دانشمندان یا مسئولین این دستاورد از نحوه تولید اختراع ها و دستاوردها گفت وگو می شود.

علاوه بر این؛ در هر برنامه گزارشی جهت شفاف سازی ضرورت و اهمیت هر دستاورد تهیه شده است. موضوع امروز درباره فرستنده های پرقدرت رادیویی است که ایران در این حوزه به خودکفایی رسیده است. در این برنامه درباره دستاوردهای ناباروری، گیت های تردد، داروهای فاکتور7، نیروگاه منجیل و…. برنامه سازی می شود.

یوسف رحیمی گوینده، آرزو مددی تهیه کننده و مستندساز، مهدی رسولی نویسنده از عواملی هستند که با این برنامه همکاری دارند.

گرد آوری : مجله فیلم

«هوش مشرقی»، مستندی از پشتکار جوانان ایران

مطالب دیگر