به گزارش مجله فیلم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، فراخوان بخش نمایشنامه نویسی که به صورت رقابتی و با عناوین نمایشنامه های ایرانی با موضوع آزاد و نمایشنامه های ایرانی با دراماتورژی و اقتباس از آثار اکبر رادی برگزار می شود، اعلام شد.

علاقه مندان برای شرکت در این بخش می توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۵ آذر ماه ۹۷ نسبت به ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. همچنین اسامی نامزدهای برتر نمایشنامه نویسی نیز روز سه شنبه ۱۸ دی ماه سال جاری اعلام می شود.

شرایط و مقررات شرکت در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره به این شرح است:

 پذیرش آثار در بخش رقابتی نمایشنامه نویسی با توجه به اهداف جشنواره و بخش مذکور به کیفیت، تنوع و نوآوری بستگی دارد.

نمایشنامه هایی که تا کنون در هیچ یک از مسابقات نمایشنامه نویسی شرکت نکرده باشند و به چاپ نرسیده باشند، در این بخش پذیرفته می شوند.

هر نمایشنامه نویس می تواند با ارائه حداکثر ۳ اثر، متقاضی شرکت در این بخش مسابقه باشد.

چنانچه در هر مرحله ای از انتخاب آثار، مغایرتی با بندهای پیش گفته شده اثبات شود، دبیرخانه جشنواره تئاتر اکبر رادی، نمایشنامه مورد نظر را از بخش رقابت حذف می کند.

آثار برگزیده هیات داوران این بخش در آیین پایانی معرفی خواهند شد. جوایز این بخش شامل نشان اکبر رادی، دیپلم افتخار، لوح سپاس و جایزه نقدی است. همچنین اثر برگزیده هیات داوران برای انتشار به انتشارات مروارید معرفی خواهد شد و به چاپ خواهد رسید.

مدارک مورد نیاز:

 ارسال ۳ نسخه از هر عنوان نمایشنامه به نشانی دبیرخانه و همچنین ارسال نمایشنامه در قالب فایل PDF به نشانی الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com.

 ارسال یک قطعه عکس از نمایشنامه نویس به صورت فایل JPEG و خلاصه سوابق وی حداکثر در یکصد کلمه در فایل Word به نشانی الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com.

تکمیل فرم تقاضای حضور در جشنواره.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی در ۶ بخش مسابقه مونولوگ، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه نمایشنامه‌خوانی، مسابقه مقالات و سمینار رادی‌شناسی، نمایشگاه کاریکاتور با عنوان «لبخند با شکوه آقای رادی» و نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی از ۱۸ تا ۲۸ دی ماه ۹۷  توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می شود.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://www.filme.ir

اعلام فراخوان بخش مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر اکبر رادی

مطالب دیگر